خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ارزش شماره یک

  این روزها و شب ها که آرام و بی سر و صدا می گذرد، عمر من و توست...

  نمی دانم تا حالا فکر کرده ای یا نه که....

  که اگر لحظات پایان عمرت باشد، دوست داری بیشتر عمرت را در چه راهی صرف کرده باشی؟ بهتر بگویم، اگر عمرت را در چه راهی صرف کرده باشی، در آن واپسین لحظات حیات احساس آرامش و رضایت خواهی داشت؟  چه چیزی را اگر به دست آورده باشی، به دست نیاوردن بقیه چیزها برایت اهمیتی نخواهد داشت؟

  استاد عزیزی داشتم که روزی سر کلاس درس گفت: چشم های خود را ببندید و فکر کنید که مرده اید و شما را در تابوتی قرار داده اند. آن تابوت روی دست مردم در حال حرکت است. مردم طبیعتا در مورد شما چیزهایی می گویند. حرف هایی می زنند. دلتان می خواهد مردم در آن روز راجع به شما چه بگویند؟ بگویند که بود؟ شما را به چه بشناسند؟ چیزی که دلتان می خواهد مردم در آن روز، زیر تابوت شما درباره شما بگویند، همان است که بیشترین ارزش را برای شما داراست. آن مهمترین "ارزش" شما در زندگی است. این همان چیزی است که شما دلتان می خواهد همه عمرتان را برای آن صرف کنید و اگر سایر چیزها را هم به دست نیاورید، اگر آن را به دست بیاورید، احساس پشیمانی نخواهید کرد.

  حالا سوال من از شما خواننده محترم این است: ارزش شما در زندگی چیست؟ دلتان می خواهد لحظات برگشت ناپذیر زندگی شما در چه راهی صرف شود؟

  دوست عزیز، اگر ارزش شماره یک زندگی خود را پیدا کرده ای، وقت آن است که همه چیز را در حاشیه قرار دهی و شاهراه زندگی خود را صرف آن ارزش کنی. اما، این را هم به یاد داشته باش که این زندگی سرمایه ای است از جانب آفریدگار تو، پس آن را چنان صرف کن که نه تنها خودت راضی باشی، بلکه او هم در پایان از تو خشنود باشد، که اگر چنین شد خوشا به حالت...


  این مطلب تا کنون 37 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : زندگی ,ارزش ,کرده ,دلتان ,مردم ,باشی، ,خواهد مردم ,
  ارزش شماره یک

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر